همانطور که در قسمت قبل گفته شد گوشی هایی که درگاه های شارژ متفاوتی دارند با یک کابل شارژ شارژ نمی شوند و باید یک کابل شارژ با درگاه اختصاصی برای گوشی خود تهیه کنید. به عنوان مثال، در گوشی های اندرویدی، اگر گوشی شما از کابل شارژ Type-C پشتیبانی می کند، نمی توانید برای آن کابل Micro USB تهیه کنید و گوشی خود را با آن شارژ کنید. بنابراین به نوع کانکتوری که برای کابل شارژر ارائه می کنید توجه کنید.

طول کابل

معمولا کابل های اصلی داخل جعبه گوشی ها 80 سانتی متر تا 1 متر است و طول استاندارد در نظر گرفته می شود. همچنین اگر از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید هنگام شارژ با گوشی خود کار کنید، پیشنهاد می کنیم کابل های بلندتری را انتخاب کنید تا برای دور شدن از شارژر و پریز برق دچار مشکل نشوید. علاوه بر این، اگر عادت به بازی با گوشی در هنگام شارژ دارید، توصیه می کنیم از کابل شارژر با سوکت زاویه 90 درجه استفاده کنید. این نوع کابل ها به جای طراحی مستقیم سوکت شارژر خود به صورت L و 90 درجه طراحی شده اند و در کار با گوشی در هنگام شارژ اختلالی ایجاد نمی کنند و همچنین به سیم شارژر فشار وارد نمی کنند.

مواد پوشش کابل

جنس کابل و غلاف روی سیم کابل تاثیر زیادی در عملکرد و دوام کابل شارژ دارد. اکثر کابل های معمولی دارای روکش پلاستیکی هستند که پس از مدتی استفاده پاره یا پاره می شود و در مرحله بعد کابل شارژر پاره می شود و کار نمی کند. برای انتخاب کابل شارژر دقت کنید که جنس پوشش کابل شارژر از کیفیت خوبی برخوردار باشد و در اثر کشیده شدن یا خم شدن آسیبی نبیند یا پاره نشود. بهترین روکش مورد استفاده برای کابل، غلاف های کنفی یا نایلونی بافته شده است که کیفیت و قطر خوبی دارند و به راحتی آسیب نمی بینند. به پوشش روی پریزها نیز توجه کنید که در محل اتصال پریز و سیم شارژ به خوبی از آن استفاده می شود. زیرا بسیاری از خرابی های کابل شارژر به دلیل پارگی و آسیب دیدن سیم های نزدیک سوکت شارژ است و اکثر کابل های این ناحیه از کار می افتند.

بهترین مارک کابل شارژر موبایل

اگر گوشی شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند، برای استفاده از حالت شارژ سریع گوشی باید از شارژری استفاده کنید که از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند. از آنجایی که این فناوری به جریان خروجی بالاتری نسبت به شارژ معمولی نیاز دارد، کابل شارژ شما باید بتواند حداکثر جریان خروجی مورد نیاز گوشی شما را نیز منتقل کند. بنابراین قبل از تهیه کابل شارژ حتما به پشتیبانی از شارژ سریع و جریان خروجی کابل شارژر توجه کنید و در صورت امکان قبل از خرید کابلی که با گوشی خود سازگار است را تست کنید. همچنین توجه داشته باشید که کابل های شارژ سریع نسبت به کابل های شارژر معمولی گران تر هستند، بنابراین توصیه می شود به سراغ کابل های شارژر ارزان قیمت با پشتیبانی از شارژ سریع نروید، زیرا احتمال تقلبی بودن این نوع کابل و چنین ویژگی وجود دارد. ندارد.

کابل های چند سر و مغناطیسی را نیز در نظر بگیرید

اگر دو گوشی با سوکت شارژ متفاوت دارید یا در خانه اندروید و آیفون دارید، یک راه حل کلی برای کاهش هزینه و راحتی استفاده از کابل شارژر برای همه گوشی ها، کابل های شارژ چند سر است. این نوع کابل شارژر دارای یک کانکتور USB در یک طرف و دو یا سه کانکتور مختلف در طرف دیگر است که می توانید برای شارژ به یک یا چند گوشی متصل کنید. انواع دیگری از کابل ها به نام کابل های مغناطیسی یا مغناطیسی وجود دارد که در آنها کانکتور یا سوکت شارژ از خود کابل جدا شده و به درگاه شارژ گوشی متصل می شود و سپس کابل و کانکتور توسط یک اتصال مغناطیسی و فرآیند شارژ به هم متصل می شوند. انجام دادن. این نوع شارژرها که قیمت بالاتری نسبت به شارژرهای معمولی دارند به صورت کابل های چند سر با قابلیت اتصال کانکتورهای مختلف نیز یافت می شوند.

منبع

خرید موبایل

خرید قطعات موبایل

آشنایی با لوازم تعمیراتی موبایل

بهترین مارک کابل شارژر موبایل

کابل ,شارژ ,گوشی ,های ,شارژر ,استفاده ,کابل شارژر ,کابل های ,کابل شارژ ,شارژ سریع ,می شود ,کابل شارژر موبایل

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


اینجا همه چی هست   زبان بدن Harvey's receptions طالوت ◕‿◕ مطالب اینترنتی Helen's life مطالب اینترنتی مطالب اینترنتی Julian's blog